Podekscytowanie bankomatami

Podekscytowanie bankomatami

Jak bankomaty mogą zaoszczędzić czas, stres i pieniądze.

Bankomaty można umieścić w dowolnym miejscu, ale zwykle są umieszczane w pobliżu lub wewnątrz banków, centrów handlowych / centrów handlowych, lotnisk, terminali kolejowych, terminali metra, sklepów spożywczych, stacji benzynowych / benzynowych, restauracji, a także różnych innych lokalizacji. Maszyny bankomatowe można również znaleźć na statkach wycieczkowych, a także na niektórych statkach marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, z których marynarze mogą pobierać wynagrodzenie.

Lokalne maszyny ATM są zwykle bardzo zaawansowanymi, wielofunkcyjnymi urządzeniami, które uzupełniają możliwości oddziału banku, a przez to są znacznie droższe. Maszyny zewnętrzne są wydawane przez organizacje finansowe, a także przez niezależne organizacje sprzedażowe (ISO), w przypadku gdy istnieje łatwa potrzeba pieniędzy, więc są one zwykle mniej kosztownymi narzędziami do samodzielnej obsługi. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i niektórych krajach Zatoki Perskiej banki [] mogą mieć pasy dla zmotoryzowanych oferujące dostęp do maszyn ATM przy użyciu samochodu.

Jedyny przewodnik po bankomatach

Najwyższy możliwy bankomat na świecie znajduje się na przełęczy Khunjerab w Pakistanie. Ustawiony na wysokości 4693 metrów (15397 stóp) przez Narodowy Bank Pakistanu, jest przeznaczony do pracy w temperaturach obniżonych do -40 stopni Celsjusza. Bankomat w Holandii. Przedstawiono projekty logo szeregu sieci międzybankowych, z którymi jest on połączony.

Wiele automatów ATM jest połączonych z sieciami międzybankowymi, umożliwiając osobom fizycznym wypłacanie, a także wpłacanie gotówki od producentów spoza banku, w którym mają swoje konta, lub w krajach, w których są one prowadzone (umożliwiając wypłaty gotówki w lokalnej walucie) . Niektóre przypadki sieci międzybankowych obejmują NYCE, PULSE, PLUS, Cirrus, AFFN, Interac, Interswitch, STAR, WEB LINK, MegaLink i BancNet.

Nieznane Oświadczenia faktyczne dotyczące bankomatów

Zwykle odbywa się to za pośrednictwem systemu przesyłania wiadomości ISO 8583. Wiele instytucji finansowych pobiera opłaty za korzystanie z bankomatów. W wielu przypadkach opłaty te są w całości naliczane osobom, które nie są klientami banku, który obsługuje bankomat; w różnych innych sytuacjach stawiają na wszystkich klientów. Aby umożliwić bardziej zróżnicowane gadżety do https://medium.com/@gertlanskiy/automaty-online-na-pieniadze-jak-wybra%C4%87-slot-34eee9f60ea8 łączenia się z ich sieciami, niektóre sieci międzybankowe przyjęły wytyczne rozszerzające znaczenie bankomatu jako nieuleczalnego, który ma sejf w swoim zasięgu lub wykorzystuje sejf lub szufladę na pieniądze w środku. placówka handlowa, która umożliwia korzystanie z bankomatu bankomatowego.

Łącza dzierżawione są bardziej efektywne niż zwykłe stare linie telefoniczne (POTS), ponieważ wymagają znacznie mniej czasu na ustanowienie łącza. Producenci o mniejszym natężeniu ruchu będą zwykle polegać na modemie telefonicznym na linii POTS zamiast korzystać z linii dzierżawionej, biorąc pod uwagę, że dzierżawiona linia może być relatywnie dużo droższa w eksploatacji w porównaniu z linią POTS.

Fakty o bankomatach ujawnione

Typowe metody komunikacji warstwy niższego poziomu używane przez maszyny Atm do interakcji z instytucjami finansowymi obejmują SNA przez SDLC, TC500 przez Async, X. 25, a także TCP / IP przez Ethernet. W celu udoskonalenia podejść stosowanych do bezpieczeństwa transakcji i prywatności, cały ruch komunikacyjny między bankomatem a procesorem zakupu może być również szyfrowany przy użyciu technik takich jak SSL.

Szacunki ustalone przez obszar ATMIA wskazują, że liczba obecnie działających maszyn ATM wynosi 3 miliony jednostek, czyli około 1 bankomatu na 3000 osób na naszej planecie. Aby uprościć ocenę korzystania z bankomatów na całym świecie, banki zazwyczaj dzielą świat na 7 obszarów ze względu na wskaźniki infiltracji, wykorzystanie danych, a także udostępniane.

Wszystko o bankomatach

Pomimo mnogości bankomatów, istnieje dodatkowy popyt na maszyny w regionie Azji / Pacyfiku, a także w Ameryce Łacińskiej. Makau może mieć największą możliwą grubość bankomatów przy 254 bankomatach na 100 000 dorosłych. Liczba maszyn ATM nie osiągnęła jeszcze dużej liczby na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Schemat blokowy bankomatu Bankomat składa się zwykle z urządzeń zgodnych z: CPU (do regulacji indywidualnego interfejsu, a także do zakupu gadżetów) Czytnik kart magnetycznych lub chipowych (do rozpoznawania konsumenta) PIN-pad do zatwierdzania i zabezpieczania numer rozpoznawczy EPP4 (podobny projekt do klawiatury tonowej lub kalkulatora), wyprodukowany jako element bezpiecznej jednostki Bezpieczny kryptoprocesor, zwykle w bezpiecznym pomieszczeniu Obecny (używany przez klienta do przeprowadzania transakcji) Tajne przełączniki funkcji (zwykle w pobliżu ekran) lub ekran dotykowy (używany do wybierania różnych aspektów zakupu) Drukarka dokumentów (aby zaoferować klientowi zapis transakcji) Sejf (do przechowywania elementów maszyny wymagających ograniczonego dostępu) Obudowa (dla wyglądu, a także do dołączenia oznakowania) Jednostki czujnikowe, a także wskaźniki W wyniku znacznie większych wymagań obliczeniowych, a także spadku kosztów stylów komputerów stacjonarnych, maszyny Atm przeniosły się do y z niestandardowych stylów sprzętu wykorzystujących mikrokontrolery lub układy scalone specyficzne dla aplikacji i przyjęły styl sprzętowy komputera stacjonarnego, taki jak łącza USB do urządzeń peryferyjnych, Ethernet, a także interakcje IP, i wykorzystują systemy operacyjne systemów komputerowych.